Image

Sınırları Zorlayan Dağa Taşa Meydan Okuyan Endurocular. Sebaste Enduro Sivaslı Turkish / English

Yolun Bittiği Yerde Endurocuların Hayalleri Başlar. Türkiye'deki birçok Enduro Kulübü Gibi, Sebaste Enduro Kulübüde Sınırları zorlayan Takımlar Arasında Yerini alıyor. Fotoğraflar İlginizi çekebilir.

Uşak İç Ege Bölgesinde Batı ve Orta Anadolu'yu birbirine bağlayan bölgede bulunmaktadır.Sebaste şehri, Roma İmparatoru Augustus tarafından M.Ö. 20 yılında Sebaste adıyla kurulmuştur. 
Sebaste Enduro Takımı'da Enduro sporunu, faaliyetleri ile ayakta tutmayı başaran Sayılı Enduro Motocross Kulüplerinden Birtanesidir. Türkiye Enduro Şampiyonasını yakından takip eden kulüp, Kemer'de düzenlenen Dünyaca ünlü RedBull Sea to Sky Enduro Yarışınada katılıyor. Başarılı sporcuları ile Kendinden çok bahsettiren Sebaste Enduro, 2014'de Alanya'nın Gökbel Yaylasında düzenlenen Enduro Yarışındada yerini almıştır.
Türkiye'de spora olan ilginin az olması sebebi ile yeteri kadar sponsor ve Maddi yardım Bulamayan ve sıkıntı çeken diğer kulüpler gibi, Sebaste Enduro Kulübüde kendi kendine ayakta durmayı başaran Nadir Kulüpler Arasındadır. Uşak ve çevresinde buldukları Dağ geçitleri, Göç yolları,dağcı patikaları zorlu patikalar, Yabani hayvan Yolları,Uçurum kenarları gibi zorlu güzargahları kullanan takım, Güngeçtikce daha iyiye doğru ilerlemektedir. Kulübün Yarışcıları her geçen gün kendini geliştirmekte , daha iyiye doğru yol almaktadır. Nede Olsa Tolga Gibi bir Başkanları ve çok iyi arkadaşlık ortamları var. Tabi birde bizim yakından tanıdığımız, Güler yüzlü Osman Bulut,  Gökbel Rodeo 2014'de Evlenme Teklifi eden Çınar Burçin Urhan, ve Asla Pes etmeyen Emin dede var. Alanya Enduro Takımının Uzun süre dost kalacağı Enduro Kulüplerinden birisi Sebaste Enduro.

ENGLİSH
Sebaste was a common placename in classical Antiquity. Sebaste was the Greek equivalent of the Latin Augusta. Ancient towns by the name sought to honorAugustus or a later Roman emperor. Sebaste, in Sivaslı district, Uşak Province, Turkey.
Seabaste Enduro Club have Activities for long years in Sebaste Sivaslı, They participate almost all Enduro Race in Turkey, RedBull Sea to Sky and Gökbel Rodeo to. 
The routes they use, Mountains, valleys, the paths, creek beds, Savannas, Sivaslı Plateaus, Sebaste Enduro pushing the boundaries, İmposibble is nothing for Turkish Enduro Riders. İts all about friendship and hard enduro. Sebaste Enduro Club is a one of Alanya Enduro Friends Team. 


Yorumlar / Comments

  1. Avatar
    Rayford Baltes 28.1.2023 06:20:00

    Dear alanyaenduro.com administrator, Your posts are always informative and well-explained.

Cevap Yaz / Add Comment

Gönder / Send