Image

Sapa Dere Tarihi Göç Patikası Eski Kral Yolu Zorlu Zirveler Ataların İzinde TURKİSH / ENGLİSH

Yıllar önce , Yaylara göç etmek için Eskilerin Dağ etekleri arasında , zirvelerden ve uçurum kenerlarından oluşturdukları patikalar. Yaylalara ve iç bölgelere ulaşmanın en kısa ama en yorucu yolları. Sınırları zorlayanlar, Adrenalin Tutkunları Hard Enduro Alanya.

Yıllar önce Daha birçok yol yokken, Ulaşım araçları yaygınlaşmamışken,  Yayla insanlarının , Çobanların, Avcıların , Yaylalara Göç etdikleri, vadilere ulaşmak için kullandıkları patika yollar. Güzergahın bir çok bölümü dağ eteklerinden uçurum kenarlarından, Orman içlerinden oluşmakta.  Başlangıçta Orman içlerinden oluşan patika halaa eski izler ile tazeliğini koruyor,. Eski Adamlar hiç üşenmemiş, Çoğu tehlikeli geçitlere yığma taş tekniği ile yol bile oluşturmuşlar, İlerlemesi bir hayli zor ve yorucu olan patikalarda herşey düşünülmüş, Ara Ara bazı yerlerinde çeşmeler yapılmış, Patikanın geniş yerlerinde  dinlenme yerleri oluşturulmuş. Deniz seviyesinden başlayıp bir çok dağ eteğini aşarak zirveye ve yaylalara ulaşılmış.   Eskilerin Göç yolu olarak kullandığı patikalar , şimdi Enduro Sporu ve dağcılıkla uğraşanlara kalmış.  Eskilerin kullandığı göç yolları şimdikilerin kullandığı Hard Enduro Patikaları.
Sürücüleri bir hayli zorlayan bu patikalar, her ne kadar yorucu ve zorlu olursa olsun, yinede imkansız değil,  Alanya Enduro Takımı sürücüleri bu patikadan devasa göç yolundan defalarca geçti ve zirveyi gördü. Eğlenceye başka bir bakış açısı.
Hard Enduro Alanya

ENGLİSH
Sapadere Valley, Old King Road, Mountain paths used by our Ancestors.
Challenging transitions, Mountain slopes, Peaks, Valleys, Depths of forests,
Long time ago, Our Ancestors used the mountain passes to go Green Valleys, This time Hard Enduro Riders using the same ways for sport and for training.. The most difficult but the shortest path to Go . Old time there was no cars or ways, Mostly People was using that ways to go Valleys, Some place they make ways from big stones to no transition sections. This is Hard Enduro Alanya Turkey

Yorumlar / Comments

 1. Avatar
  Bruno Derose 28.1.2023 03:17:00

  To the alanyaenduro.com owner, Thanks for the detailed post!

 2. Avatar
  Baader 25.9.2021 23:52:00

  When I originally commented I show up to obtain clicked the -Notify me when new opinions are added- checkbox and Any longer every time a comment is extra I recieve four emails with the exact same comment. Is there a method you can easily take away me from that service? Numerous many thanks!

 3. Avatar
  Broderick 24.9.2021 04:08:00

  It is a fantastic idea Primarily to Those people new to the blogosphere. Quick but quite exact data… Numerous thanks for sharing this one particular. A must go through post!

Cevap Yaz / Add Comment

Gönder / Send