Image

Eskilerin Kullandığı Göç Yolları, Şimdikilerin Kullandığı Hard Enduro Patikaları & Migration Routes

Bundan 25/30 sene öncesine kadar Atalarımızın Yaylalara gitmek için kullanığı Dağ patikaları, Vadi geçitleri. 25/30 years ago, People used migration routes to go highlands and valleys. Historic routes. Enjoy it. Right now Hard Enduro Riders Using the same ways.

Çok uzun değil, bundan 25/30 sene öncesine kadar, yaz aylarının sıcağından kurtulmak ve hayvanları otlatmak için yüksek yaylalara çıkan Atalarımızın kullandığı göç yollarından birtanesi , Akdağ, Akmuar geçidi.
Eskiden yolların uzunluğundan kurtulmak, daha kısa mesafede yaylalara ulaşmak için , dağların eteklerindeki, zirvelerindeki geçişi mümkün olan yerleri keşfetmiş Atalarımız, Şimdilerde ise halaa , göç yollarında izlerine rastlamak mümkün. Ara ara el yapımı çeşmeler, belli noktalarda dinlenmek için çardaklar hatta bazı yerlerde Sığınmak için Hanlar mevcut.
Şimdilerde ise bu güzargahları ya yabani hayvanlar ,ya Avcılar Yada Bizim gibi çılgın macera tutkunu Endurocular kullanmakta. Motosikletlerimizle Göç yollarının izinde ilerler iken, ozamanın şartları aklımıza geliyor , geliyor ve eskilerin ne kadar sağlam ve dinç olduklarını hatırlıyoruz. Sizleri Fotoğraflarla başbaşa bırakıyor iyi seyirler diliyoruz.

English
Ancient migration routes, Mountain paths used by our ancestors,Ravines, valleys, wild animal ways, 25/30 YEARS Ago People used this route for go to the highlands,and green valleys. Now it's time to discovery, Alanya Enduro team following to the migration routes,
. Enjoy to Pictures.

Yorumlar / Comments

  1. Avatar
    Mehmet Ali Gümüş 24.6.2014 15:15:00

    Çok güzel kareler, ve çok eğlenceli bir video, ayrıca yazıda duygulandırdı, eskiden bizde yaylalara göç ederdik, çocukken..

Cevap Yaz / Add Comment

Gönder / Send